HSINCHU, Tayvan DrayTek Corp (TSE:6216), Tayvan menşeli ağ ürün ve çözümleri sağlayıcısı, Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi’nin (TAITRA ) DrayTek’i 4-6 Eylül 2015’te İstinye Park’ta gerçekleşecek “Tayvan Seçkinlik Deneyimleme Alanı’na davet ettiğini bildirir.

 

 

 

HSINCHU, Tayvan DrayTek AŞ (TSE:6216), Tayvan menşeli ağ oluşturma çözümleri sağlayıcısı, Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi’nin (TAITRA ) (Tayvan’ın en önemli kar amacı gütmeyen ticari teşvik organizasyonu)  DrayTek’i 4-6 Eylül 2015’te İstinye Park’ta gerçekleşecek “Tayvan Seçkinlik Deneyimleme Alanı’na davet ettiğini bildirir. Herkesi TAYVAN SEÇKİNLİK ÖDÜLÜ almış ürünlerini ve DrayTek’in Birleşmiş Yönetimi ile Vigor SMB Firewall/VPN routerlarının faydaları hakkında daha fazla bilgi almaya bekleriz.

 

Vigor2860LTE Combo WAN ve Vigor 910C Duvara Monte Edilen IEEE 802.11ac Kablosuz Ulaşım Noktası (Access Point) da bu 2015-Tayvan seçkinlik ödülü almış ürünlerle birlikte olacaktır. DrayTek’in en son SMB çözümleri, VigorAP 910C ile birlikte aynı stantta sergilenecektir. TAITRA aynı zamanda 4 Eylül 2015’te gerçekleşecek seremoniye katılmaları için gazetecileri ve VIP misafirleri davet edecektir.

 

Simet AŞ, DrayTek’in sağlam ve ayrıcalıklı distiribütörü, açılış seremonisinde DrayTek adına iştirakte bulunacaktır.

 

Tayvan’ın Dış Ticaret Bürosu (BOFT), Ekonomik İlişkiler Bakanlığı (MOEA) ve Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi (TAITRA )  güçlerini birleştirdiler ve yenilikçi ve seçkin ürünlerinden kaliteli olanlarını sergileyen Tayvan’lı firmaların ürünlerini seçebilmek için uluslararası bir panel tesis ettiler.

 

Ürünler güvenilirlik, yenilikçi oluşları ve piyasa ile kullanıcılara Katma-Değer sağlama puanları baz alınarak seçildi.

 

Güvenilir ve daha iyi ICT’ye acil ihtiyaç duyulduğu sürece, TAITRA  Tayvan Seçkinlik Ödülü almış ICT ürün (çevreci ve yeşil ürünler) ve servislerinin basın konferansları, fuarlar, spor etkinliklerinde sergilenebilmesi amacıyla büyük şehirlerdeki en iyi tesisleri ve alışveriş merkezlerini bulmaya devam edecektir. DrayTek Vigor routerlarının birçok modeli konukseverlik ve dünyadaki SMB sektörleri tarafından yaygınlaştırılmaktadır.

 

DrayTek art arda Tayvan Seçkinlik Ödülü almıştır ve TAITRA’nın dünya çapındaki IEP etkinliklerinde DrayTek Birleşmiş Yönetim (Merkezi AP Yönetimi, Merkezi VPN Yönetimi gibi),İkili WAN, Üçlü WAN ve Orta-Ölçekli İşyeri Routerlarının ( Vigor 2960 ve Vigor3900 gibi) faydalarını sergilemesi için davet edilmesi DrayTek için büyük bir onurdur.

 

Vigor3900 Çoklu WAN

 

DrayTek Vigor3900 Merkezi VPN ağ geçidi şirketlere esnek, güvenilir ve yüksek performanslı LAN’dan LAN’a ve uzaktan erişim yöntemi ile güvenlik ve maliyet tasarrufu sağlayan yatırım seviyesinde bir VPN yoğunlaştırıcıdır. Vigor 3900 sadece LAN’dan LAN’a ve uzak komünikasyon ihtiyaçlarını IPSEc üzerinden PPTP/L2TP/IPSec/L2TP gibi çoklu VPN protokolleri ile uyumlu yüzlerce VPN tüneli vadetmekle kalmaz ayrıca uzak kullanıcıların şirket veri tabanına daha iyi bir SSL VPN bağlantısı sağlar.

 

Gigabit Ethernet LAN/WAN ve aktif fiber ara yüzleri ile Vigor 3900 kritik uygulamalar için benzersiz veri iletimi hızı vadeder ve iş operasyonlarının performans, yeterlilik ve güvenilirliklerini artırmak için VPN ve WAN çökmelerinde Yük Dengeleme yapar.

 

Vigor2925L LTE Router

 

DrayTek Vigor2925L/Ln serisi LTE routerları profesyoneller, FTTx, Ethernet-Fed  yüksek hızlı internet veya mobil LTE’ler adapte edilmiş küçük ölçekli iş yerleri için tasarlanmıştır.

 

The Vigor2925L serisi şu modelleri de kapsar Vigor2925,  Vigor2925n (with 2.4GHz WLAN), Vigor2925n plus (with 2.4/5GHz WLAN), Vigor2925Vn plus (with WLAN and VoIP), Vigor2925ac, Vigor2925Vac, Vigor2925Ln and Vigor2925L. Vigor2925L serisi üzerinde bulunan dahili LTE SIM kart yuvası, 4G LTE SIM Kartları birincil bağlantı ve yedekleme olarak bağlamanıza izin verir.

 

Çok yönlü kombinasyonuyla, iki adet Gigabit Ethernet WAN portları ve mobil genişbandı aracığıyla VPN Trunk (VPN Yedeklemeve VPN Yük Dengeleme) kurabilir. AP yönetimi ile VigorAP’nin büyük çapta dağıtımlı kablosuz erişim noktaları kablosuz very aktarımının yük dengelemesine ek olarak kolayca yönetilebilir . Merkezi VPN yönetimiyle ve/veya VigorACS SI Merkezi yönetimiyle, an ofisin yöneticisi uzaktan dağıtılmış Vigor routerlarının kurulumunu ve tamirini kolayca asiste edebilir.

 

IEEE 802.11ac AP ile Vigor2860ac Combo WAN Router IEEE 802.11ac AP

 

DrayTek Vigor2860ac serisi Combo WAN routerları profesyoneller, FTTx, ADSL2+/VDSL2 ve Ethernet-Fed yüksek hızlı internet veya mobil 3G/4G LTE USB’ler için adapte edilmiş küçük ölçekli iş yerleri için tasarlanmıştır

 

Vigor2860ac serileri Vigor2860, Vigor2860n (with 2.4GHz WLAN), Vigor2860n plus (with 2.4/5GHz WLAN), Vigor2860Vn plus (with WLAN and VoIP), Vigor2860ac, Vigor2860Vac, Vigor2860Ln and Vigor2860L modellerini de kapsar.

 

Çok yönlü xDSL WAN kombinasyonu aracılığıyla, Gigabit Ethernet WAN portu ve 2 adet USB WANları ( mobil genişbandı için)  VPN Trunk’ları (VPN Yedekleme ve VPN Yük Dengeleme) tesis edebilirsiniz.  AP yönetimi ile VigorAP’nin büyük çapta dağıtımlı kablosuz erişim noktaları kablosuz very aktarımının yük dengelemesine ek olarak kolayca yönetilebilir. Merkezi VPN yönetimiyle ve/veya VigorACS SI Merkezi yönetimiyle, an ofisin yöneticisi uzaktan dağıtılmış Vigor routerlarının kurulumunu ve tamirini kolayca asiste edebilir.

 

Vigor2760 ADSL2+/VDSL2 Router

 

DrayTek Vigor2760 serisi Delight routerları ADSL2/2+ ve/veya VDSL2 geniş bant bağlantısı olan birçok ev kullanıcıları ve ev ofisleri için geliştirilmiştir.  The Vigor2760 serisi Vigor2760, Vigor2760n (2.4GHz WLAN ile) ve Vigor2760Vn (VoIP ve WLAN ile) modellerini de kapsar. Vigor2760’ın USB portu bir USB yi mobil olarak bağlamanızı sağlar. Mobil USB ile 3.5G/4G (LTE)’nin Ethernet WAN portları için yedekleyici olmasını sağlayabilirsiniz. Bazen uzak ofisiniz sabit hatlı geniş bantın onaylamasına imkan vermez.  Siz 3.5G/4G LTE mobile birincil geniş bant bağlantısı olarak onaylatabilirsiniz.

 

LAN Port4, WAN2 port olarak da düşünülebilir.

 

VDSL2/ADSL2+ hattını direkt olarak Vigor2760’ın VDSL2/ADSL2+ portuna bağlayabilirsiniz. LAN Port4’ü Ethernet bazlı internet bağlantılarını besleyen (Kablolu modem veya ADSL modem gibi) Ethernet WAN portu olarak düşünülebilir.  WAN genel ayarlarının WUI’sinin üzerinde bulunan WAN2’yi aktif hale getirin ve sonar LAN Port 4 sizin Ethernet beslemesine (Kablolu modem veya ADSL modem gibi) bağlayabileceğiniz WAN portunuz olacaktır.

 

Diğer 3 Gigabit LAN portlar (LAN1’den LAN3’e) normal LAN aktiviteleri için müsait kalacaklardır. Ancak Ethernet WAN ile VDSL2/ADSL2’I aynı anda aktif hale getiremezsiniz. Eğer Ethernet WAN 2 aktifse VDSL2/ADSL2+ portu pasiftir.( ya da tam tersi) Detaylı açıklamaları Vigor2760 Delight serisinin kullanma kılavuzundaki “Genel Kurulum”un “Ethernetli WAN2” sayfasında bulabilirsiniz.

 

VigorAP 910C Tavana Monte Edilen IEEE 802.11ac Kablosuz Erişim Noktası

 

DrayTek VigorAP 910c tavana monte edilen tip erişim noktası ek bir güç kaynağına ihtiyaç duymaz ve tavana kolayca monte edilir. Bütünleşik yüksek performanslı IEEE 802.11ac anteni güvenilir veri iletimi vadeder ve kolay kullanılır ara yüzü elverişsiz şebeke çıkışlarının yükünü sırtlar. The VigorAP 910C merkezi kablosuz yönetim yazılımı (AP Yönetimi) ile birlikte gelir. DrayTek Vigor2925 ve Vigor2860 kombine olarak kullanıldığında geniş bant serisi routerlar çoklu erişim noktası yönetimini sağlar. Yöneticiler IP ler atayabilir ve AP Yönetim sayfasının ekranından ayarlamaları değiştirebilir. VigorACS SI Merkezi Yönetimi TR-069 VigorAP 910C gibi uzaktan yapılmış, büyük çaplı birimleri yönetebilir.

 

VigorAP 810 IEEE 802.11n Kablosuz Erişim Noktası

 

Stabil ve genişletilebilir kablosuz ağıyla, hem iş ve hem de ev/SOHO(Küçük Ofis/Ev Ofisi) kullanıcıları ERP/CRM, VoIP, Talep Üzerine Video, e-öğrenme (e.g. iTune U) ve daha fazlası gibi birçok yüksek-bant genişliği uygulamalarının keyfine varabilir ve kolayca faydalanabilir. Vigor AP810 MIMO teknolojisi ve Ethernet üzerinde (PoE) Enerji desteği olan kablosuz Erişim Noktası’dır (AP). Bu da demek oluyor ki birçok gelişmiş kablosuz ağ standardını, 802.11b/g standardının öncesiyle uyumluluk kapsamıyla elde edebilirsiniz. Dahası bağlantı yeri nerede olursa olsun kolay erişim noktası (AP) bulabilirsiniz. Sonuncu ama diğerleriyle eşit öneme sahip olarak, Vigor AP810 basitleştirilmiş ama güçlü yönetim ve konfigürasyonuyla daha güvenilir ve emniyetli kablosuz yerel ağlar (WLAN) sunar. Detaylar için aşağıdaki özelliklere göz atabilirsiniz. VigorACS SI’nın Merkezi Yönetim’i uzaktan-yayılmış adetli TR-069 VigorAP 810’yi idare edebilir.

 

Merkezi AP Yönetimi

 

AP Yönetimi 3 aşamalı kurulum, tak ve çalıştır özelliklerini sağlar ki böylece kablosuz müşteriler internette sörf yapmanın keyfine varırlar. Dahası, DrayTek’in routerlarının birleştirilmiş kullanıcı ara yüzü sayesinde Erişim Noktalarının (AP) durumu ilk bakışta daha net görünebiliyor.

 

Eğer ağ bağlantınız birçok VigorAP910c, VigorAP900 veya VigorAP 810’a ihtiyaç duyuyorsa, merkezi olarak yönetme ve gurupta kişisel olarak görüntüleme yapılması beklenecektir. DrayTek Merkezi Kablosuz Yönetimi (AP Yönetimi) firmanız çapındaki kablosuz erişimlerin verimlik ve görüntülemelerinin kolayca kontrol edilebilmesini sağlar.

 

Ağ kullanıcı ara yüzü içerisinde, çoklu AP’lerde Mobil olmayı müşteri görüntüleme/raporlama ve yük dengeleme yapan Merkezi AP Yönetimi’ni biz “Merkezi Kablosuz Yönetim” olarak tabir ediyoruz.

 

Merkezi kablosuz yönetimi için Vigor2860 veya Vigor2925 serisi routerlara ihtiyaç vardır.Böylece cihaz başı lisanslama veya üyeliğe gerek kalmayacaktır. Çoklu kablosuz müşterilerine, erişim noktalarına AP yük dengeleme uygulamak için sorunsuz akışlı ve iyileştirilmiş etkinlikli kablosuz trafiği tesis edecektir. Sistem entegratörleriniz ve/veya proje sahipleriniz birçok VigorAP’yi konukseverlik ve daha büyük ofis ağları için kurmayı planladıklarında, Vigor2860 and Vigor2925 serileri üzerinden yapılan Merkezi AP Yönetimi, yayılım ve onarımın tahsis edilmesini sağlayacaktır.

 

BİRLEŞİK MERKEZİ YÖNETİM Çözümleri

 

DrayTek Birleşik Yönetimi, VigorACS SI Merkezi Yönetim ve Merkezi VPN Yönetiminden Merkezi AP Yönetimi’ne kadar (İdare edilen servis sağlayıcıları, bayiler, sistem entegratörleri ve Telcolar) LTE WAN’lar gibi xDSL/FTTx/Gigabit Ethernet/USB WAN portlarıyla donatılmış Vigor SMB routerlarını yaymak için sıralar.

 

Online to offline (O2O ve Internet of Thing (IoT) çağında, DrayTek profesyoneller, bürolar ve hastaneler için güçlü ateş duvarları (Firewall) ve VPN bağlantılarıyla güvenlik sağlayabilir

 

Birçok firma Vigor routerlarını kolayca kurabiliyor çünkü sistem entegratörleri veya bayiler Vigor ACS SI’nın Merkezi Yönetiminden bağlantıları görüntüleme, yazılım güncellemesi ve VPN kurulumu için faydalanıyorlar.

 

Çok uluslu şirketler Vigor routerlarını çok siteli iş operasyonlarını Bulut Tabanlı VigorACS SI Merkezi Yönetim veya Merkezi VPN Yönetimi aracılığıyla adapte ediyorlar.

 

Merkezi AP Yönetim, VigorAP kablosuz erişim noktalarının hızlı yayılmasını tesis ediyor. DrayTek sadece en son ICT çözümleri geliştirmekle kalmıyor ayrıca müşterilerine müşteri odaklı hizmetler de sunuyor. Müşterilerimize daha iyi servis ve çözümleri taahhüt edebilmek adına işinin ehli kanal ortakları kurduk. SSL VPN, QoA, bant genişliği yönetimi, kullanıcı yönetimi ve içerik güvenliği yönetimi (CSM) gibi özellikleri bulunan kaliteli routerlarla müşterilerimize hizmet ettik. G.Fast’in ITU bildirimi ile en az maliyetli fakat en kaliteli FTTx’lerin yaygınlaşması için Servis sağlayıcıları/Telco’lar için çözümler geliştirme yolunda devam edeceğiz.

 

Daha fazla ürün bilgisine www.DrayTektr.com adresinden ulaşabilirsiniz.  İstinye Park’ta Simet takımı size daha engin bilgiler sağlayacaktır!

 

 

Türk Basını İçin İrtibat Bilgisi;

Huseyin BERK/Pazarlama Sorumlusu / huseyin.berk@simet.com.tr

Dora TABANLIOĞLU / Dış Ticaret Müdürü / ftrade@simet.com.tr

İngilizce Basın için İrtibat Bilgisi   press@DrayTek.com

 

 

SIMET Hakkında

Simet Türkiye’de DrayTek SMB çözümleri için seçkin distiribütörlük yapmaktadır.

Simet Vigor2820 ADSL2/2+ yüksek entegre hizmet router serilerini iş müşterilerine adapte etmiştir. O günden bu güne, Simet DVCOM DrayTek’in Vigor ADSL2/2+ routerlarını, geniş bantlı routerlarını, Çoklu WAN ve Vigor ACS SI Merkezi Yönetim’ini katma değer üreten bayilerine, ISP /Telco’lara ve proje sahiplerine tanıttı. Profesyonel danışmanlık ve iyi organize satış sonrası hizmetleriyle Simet Takımı, DrayTek adına profesyonellere sözcümüz olmuştur.

 

TAITRA VE TAYVAN SEÇKİNLİK FUARI HAKKINDA

Dış ticareti teşvik etmesi amacıyla 1970’te kurulan TAITRA, Tayvan’ın önde gelen ticari amaç gütmeyen teşvik kurumu olmuştur. Devlet, endüstriyel kuruluşlar ve birçok ticari organizasyon tarafından ortaklaşa sponsor olunmuştur. TAITRA, Tayvan iş piyasasına ve üreticilerine onların uluslararası alandaki rakiplerinin geribildirimini yaparak ve onların yabancı piyasalarda karşılaştıkları zorluklarla mücadele ederek yardımcı olmaktadır.

 

TAYVAN SEÇKİNLİK FUARI Tayvan’ın tanıtımı için düzenlenmiş bir Dış Ticaret Bürosu (BOFT) girişimidir. Tayvan Seçkinlik Ödülleri kazanan ürünler; araştırma eforlarından türetilmiş, estetik tasarlanmış, üst kalitede ve dünya çapında piyasalara layık, yenilikçi ürünler olarak adlandırılırlar

İlgili Bağlantı: www.taitra.org.tw

 

DrayTek Hakkında DrayTek, son model yazılım tasarımcısı ve kaliteli donanım üreticisi, Küçük Ofis/Ev Ofisleri (SOHO) ve SMB’ler için güvenilir özgün networking ve telekomünikasyon tedarikçisidir. Şimdilerde DrayTek çözümleri, işletme-seviyesi ateş duvarları, kritik-görev bant genişliği yönetimi ve kapsamlı VPN kuruluşları, 3’lü oyun routerlarından ileriye dönük IP PBX çözümlerine kadar bir ürün yelpazesi geliştirmiştir.  Bu ürünler piyasa eğilimlerini karşılayıp müşteri beklentilerinin çok üzerine çıkabilmektedir.